Wezwanie - foto FB

Zgubiłeś dowód osobisty? Możesz zostać łatwo okradziony

Do naszej kancelarii zgłosił się Klient, który w niewyjaśnionych okolicznościach utracił swój dowód osobisty. Prawdopodobnie został on ukradziony razem z całym portfelem i wszystkimi dokumentami.

Kilka miesięcy później Klient zauważył, że na jego adres mailowy dociera dotycząca pożyczek korespondencja z banków oraz innych instytucji finansowych. Został poinformowany o założeniu konta internetowego na jego nazwisko oraz o tym, że przestępca posługujący się jego dowodem zdołał zaciągnąć na jego nazwisko już co najmniej cztery pożyczki krótkoterminowe.

Klient, zaraz po otrzymaniu wezwań do zapłaty, zdecydował się zawiadomić policję oraz zlecić sprawę naszej kancelarii. Natychmiast podjęliśmy działania zmierzające do zawiadomienia najważniejszych instytucji finansowych w całym kraju tak, aby przestępcom nie udało się już, korzystając z dokumentu Klienta, zaciągnąć kolejnych zobowiązań na jego konto. Organy ścigania dotarły do podejrzanych, którzy obecnie przebywają w areszcie, a Klient nie musi już obawiać się kolejnych wezwań do zapłaty.

Rafał Kufieta

Kancelaria Prawna Rafał Kufieta

Wezwanie - foto

Zapisz się do naszego newslettera

Rozwiązałeś swój problem?

Podpowiemy Ci co należy zrobić.
Ciekawe rozwiązania bezpłatnie wprost na Twój email