Zatory płatnicze zmorą dla firm w Polsce

W ubiegłym roku jednym z głównych problemów polskich przedsiębiorstw były opóźnione płatności. Jak wynika z danych zaprezentowanych w nowym raporcie BIG InfoMonitor, aktualnie prawie połowa firm skarży się na problemy z terminowymi płatnościami ze strony swoich kontrahentów. W niektórych przypadkach najlepszym wyjściem może okazać się odpowiednie wsparcie prawne, które znacząco zwiększy szansę odzyskania zaległych należności.

Na kłopoty z płatnościami skarży się obecnie aż 48 proc. przedsiębiorstw. Przeciętna wielkość przeterminowanych należności wynosi natomiast ok. 31,8 tys. zł. Odsetek klientów, którzy nie płacą zgodnie z ustalonymi terminami, to z kolei 11 proc.

Jak wynika z nowego badania Grant Thornton, bardzo duża część ankietowanych przedsiębiorstw uważa, że nieterminowe regulowanie płatności to jedna z najpoważniejszych przeszkód dla prowadzenia w Polsce działalności gospodarczej – wskazuje na to 82 proc. ankietowanych.

Jak pokazują nowe dane, obecnie już ponad 80 proc. firm podejmuje działania względem odbiorców towarów i usług, które nie płacą im w określonym terminie. Jedną z popularniejszych metod nacisku jest wpis do rejestru dłużników. W niektórych przypadkach najsensowniejszym rozwiązaniem może być odpowiednie wsparcie prawne. Takie wsparcie zapewnić może nasza kancelaria. Wysoką skuteczność działań windykacyjnych osiągamy dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu oraz szybkiemu, kompleksowemu i zindywidualizowanemu podejściu do poszczególnych spraw.

Zapisz się do naszego newslettera

Rozwiązałeś swój problem?

Podpowiemy Ci co należy zrobić.
Ciekawe rozwiązania bezpłatnie wprost na Twój email