Założenie spółki poza granicami Polski – gdzie oraz jak to zrobić w bezpieczny sposób?

Wiele osób zastanawia się nad założeniem spółki poza granicami Polski, z uwagi na aktualne obciążenia podatkowe. Jako, że prowadzimy Kancelarię i zajmujemy się zarówno prawem, podatkami oraz księgowością, całą sprawę traktujemy kompleksowo.

Nie sztuką bowiem jest samo założenie spółki. To może zrobić właściwie każda firma. Najważniejsze to oszacowanie ryzyka tzw. stałego miejsca prowadzenia działalności zagranicznej spółki kontrolowanej. Innymi słowy – jeśli założą Państwo spółkę w tak popularnych cały czas miejscach jak Wielka Brytania, Estonia czy też inne europejskie państwa, to organy skarbowe w przypadku kontroli, mogą uznać to za sztuczny twór istniejący wyłącznie dla celów obejścia przepisów podatkowych i opodatkować go według regulacji polskich. Będą miały przy tym łatwiejsze postępowanie, gdyż informacje te są bez żadnych problemów wymieniane pomiędzy państwami unijnymi. To jednak inny temat, którym osobno się zajmiemy.Dla optymalizacji podatkowych korzystnym rozwiązaniem wciąż pozostaje założenie spóki offshorowej, czyli w miejscach o szczególnie korzystnych systemach podatkowych. Podstawowymi zaletami tego typu rozwiązań to:

  • Brak opodatkowania;
  • Brak księgowości;
  • Brak wymiany informacji z polskimi organami skarbowymi.

Spotkają się Państwo z ofertami dotyczącymi wielu różnych krajów, które polecający opisują jako idealne miejsce dla prowadzenia działalności dla spółki offshorowej. W rzeczywistości, pomiędzy nimi nie ma specjalnych różnic. Sprowadzają się one głównie do tego, gdzie kraj się znajduje, jaka jest wysokość deklarowanego kapitału zakładowego, czy też ilu musi być udziałowców i dyrektorów. Są to oczywiście rzeczy ważne, ale kluczowe powinny być następujące elementy:

  • Czy kraj ma podpisaną umowę o wymianie informacji podatkowych – bezpiecznie jest gdy nie ma;
  • Czy w kraju występuje cywilizacja, tzn. czy firma tam faktycznie może istnieć – dobrze gdy takowa istnieje, stwarza to realne zabezpieczenie;
  • Czy kraj występuje na liście Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 17 maja 2017 r. w sprawie określenia krajów i terytoriów stosujących szkodliwą konkurencję podatkową w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych – gdy nasz wybór nie znajduje się na tej liście, to szanse na kontrole znacznie się zmniejszają.

Ostatnim z kluczowych elementów determinujących nasz wybór powinna być cena. Zazwyczaj spotkają się Państwo z opisem usługi założenia spółki offshore bez wyceny, bądź z zapewnieniem, że wszystko zostanie założone w ciągu 2 – 3 dni. Wedle naszej praktyki jest to niemożliwe i często gdy otrzymujemy zlecenia, rozmawiamy z Klientami, którzy pomimo zapłaty, nie otrzymali założonej spółki. Co zaś do ceny, każda firma chce zatrzymać dla siebie jak największą prowizję samemu będąc zazwyczaj pośrednikiem pośrednika.

My jesteśmy w pełni transparentni, dlatego mogą być Państwo pewni, że zlecenie wykonujemy bezpośrednio, a wszyscy – niezależnie od tego kim jest Klient – otrzymują tą samą wycenę.

Jako Kancelaria mamy wybrany konkretny kraj pod zakładanie spółek offshorowych, który to nie ma z polską podpisanej umowy o wymianie informacji podatkowych, występuje tam cywilizacja oraz nie ma go na liście z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów, przez co potencjał kontroli jest znacznie niższy.

Czas założenia to zwykle 14 – 28 dni. Koszt rejestracji spółki to 16 000,00 zł, przy czym rzeczywiste wynagrodzenie to ułamek tej kwoty. W tej cenie otrzymają Państwo założoną spółkę wraz z wirtualnym biurem, dostarczenie dokumentów oraz apostille.

W celu uzyskania szczegółów zachęcamy do kontaktu z Kancelarią. Jako Kancelaria zajmujemy się kompleksową obsługą prawną przy tworzeniu strategii, rejestracji spółek krajowych oraz zagranicznych, jak również zapewniamy profesjonalną obsługę księgową poprzez wewnętrze biuro rachunkowe kancelarii, składające się wykwalifikowanych księgowych, kadrowych oraz doradców podatkowych.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego: +48 71 796 41 65 / +48 500 538 173
lub za pośrednictwem skrzynki mailowej: sekretariat@kancelariakufieta.pl

Kancelaria Prawna Rafał Kufieta

Zapisz się do naszego newslettera

Rozwiązałeś swój problem?

Podpowiemy Ci co należy zrobić.
Ciekawe rozwiązania bezpłatnie wprost na Twój email