Sukces w sprawie oszukanej mieszkanki Zawiercia

Pani Dorota, mieszkanka Zawiercia, którą wprowadzono w błąd i pozbawiono mieszkania, ma coraz większe szanse na odzyskanie lokalu. W efekcie działań naszej kancelarii do Sądu Rejonowego w Zawierciu wniesiony został akt oskarżenia. Postępowanie zakończyło się skazaniem oskarżonego. Kolejnym etapem będą działania mające pomóc w odzyskaniu mieszkania lub uzyskaniu odpowiedniego odszkodowania.

O sprawie mieszkanki Zawiercia informowaliśmy już w 2016 r. Panią Dorotę wprowadzono w błąd – w konsekwencji zawarła bardzo niekorzystną dla siebie umowę i została pozbawiona praw do swego mieszkania. Temat został poruszony również w przez redakcję „Magazynu Reporterów” TVP Katowice (reportaż z 30 marca 2016 r.).

Dzięki przeprowadzonym przez naszą kancelarię działaniom do Sądu Rejonowego w Zawierciu wniesiony został akt oskarżenia. Postępowanie zakończyło się skazaniem oskarżonego, ale wyrok nie jest prawomocny. W kolejnym etapie tej sprawy zamierzamy dążyć do odzyskania przez Panią Dorotę mieszkania lub uzyskania odpowiednio wysokiego odszkodowania.

Do sprawy wrócili także reporterzy TVP Katowice – szczegóły omówiono w „Magazynie Reporterów” z 2 sierpnia 2017 r. Program można zobaczyć tutaj.

Rafał Kufieta

Kancelaria Prawna Rafał Kufieta

Zapisz się do naszego newslettera

Rozwiązałeś swój problem?

Podpowiemy Ci co należy zrobić.
Ciekawe rozwiązania bezpłatnie wprost na Twój email