Nowe informacje w sprawie Hussar Transport

Kancelaria informuję, że Prokuratura Rejonowa Warszawa – Ursynów nadzoruje postępowanie przygotowawcze w sprawie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości spółek, z którymi Hussar Transport S.A. w upadłości zawierała umowy na przewozy transportowe nie płacąc za nie, wyzyskując przy tym błędne przekonanie pokrzywdzonych o posiadanych możliwościach wywiązania się z zobowiązań finansowych wobec pokrzywdzonych.

W tym celu prowadząca i nadzorująca postępowanie prokurator Anna Makarewicz wydała w dniu 4 czerwca 2019 roku postanowienie o zwolnieniu z tajemnicy skarbowej pracowników Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie i zobowiązała do wydania dokumentów dotyczących Hussar Transport S.A. Poniżej pełna treść postanowienia:

Hussar Transport-prokuratura[1]

Należy spodziewać się, że Prokuratura może postawić zarzut członkom zarządu Hussar Transport S.A., iż działali oni w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadzając do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości.

Ponadto jak wynika z ustaleń telefonicznych dokonanych w dniu 17 czerwca 2019 roku z kancelarią Pawła Głodka, który jest syndykiem masy upadłości Hussar Transport S.A. w upadłości lista wierzytelności nie została jeszcze sporządzona i trudno określić termin kiedy powstanie.

Zachęcamy do kontaktu wierzycieli spółki, którzy czują się pokrzywdzeni lub nie zgłosili jeszcze swoich wierzytelności w postępowaniu upadłościowym.

Kontaktując się z kancelarią, mogą Państwo uzyskać realną pomoc w dochodzeniu swoich należności oraz bieżące informacje dotyczące samego procesu.

Kontakt telefoniczny: +48 71 796 41 65
Kontakt mailowy: sekretariat@kancelariakufieta.pl

Kancelaria Prawna Rafał Kufieta

Zapisz się do naszego newslettera

Rozwiązałeś swój problem?

Podpowiemy Ci co należy zrobić.
Ciekawe rozwiązania bezpłatnie wprost na Twój email