Coraz cięższa sytuacja spółki akcyjnej Basel Olten Pharm

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy postanowieniem z dnia 3 grudnia 2018 roku otworzył przyśpieszone postępowanie układowe firmy kosmetycznej Best Production Forces Sp. z o.o. odpowiadającej za 70-80% produkcji dla spółki akcyjnej Basel Olten Pharm. W ostatnim czasie informowaliśmy Państwa o tym, że Sąd omówił otwarcia PPU dla Basel Olten Pharm S.A. Zgodnie z pozyskanymi informacjami do tej pory nie zostało również wydane postanowienie w sprawie wniosków o sanację oraz upadłość spółki.

Aktualnie w Sądzie dla m. st. Warszawy w Warszawie są prowadzone trzy postępowania w sprawie dłużnika Basel Olten Pharm S.A.:

1. X Gr 98/18 – wniosek o przyśpieszone postępowanie układowe, złożony bezpośrednio przez spółkę Basel Olten Pharm S.A. Sąd postanowieniem z dnia 19 listopada 2018 r. odmówił otwarcia PPU. Postanowienie do tej pory nie jest prawomocne. Więcej na ten temat mogą Państwo przeczytać TUTAJ.

2. X Gr 103/18 – wniosek o postępowanie sanacyjne, złożony przez wierzyciela spółki. Zgodnie z postanowieniem z dnia 23 listopada 2018 r. został wyznaczony tymczasowy nadzorca sądowy dla spółki w osobie Pani Katarzyny Uszak (numer licencji doradcy restrukturyzacyjnego 156). Sprawa jest jednak wciąż w toku, gdyż do tej pory nie zostało wydane postanowienie w sprawie otwarcia postępowania sanacyjnego.

3. X GU 2471/18 – wniosek z dnia 26 listopada 2018 r. o ogłoszenie upadłości spółki Basel Olten Pharm S.A., złożony bezpośrednio przez dłużnika. W sprawie brak terminu oraz brak wydanego postanowienia.

BaselOltenPharm

W sprawie spółki Best Production Forces Sp. z o.o. Sąd postanowił otworzyć postępowanie układowe oraz wyznaczyć nadzorcę sądowego dla spółki w osobie Pawła Głodka (numer licencji doradcy restrukturyzacyjnego 657). Więcej na ten temat mogą Państwo przeczytać TUTAJ.

 

Jak poinformował portal wiadomoscikosmetyczne.pl, dystrybutor, który dostarczał kosmetyki Basel Olten Pharm do sprzedaży detalicznej nie otrzymuje obecnie towaru od spółki. Z dystrybutorem skontaktowała się również firma Rohling Suus Logistics S.A., która świadczyła dla Basel Olten Pharm usługi logistyczne (w szczególności składowanie towarów). Poinformowała ona, że w ramach wzajemnych rozliczeń nabyła od Basel Olten Pharm część towarów wraz ze zobowiązaniem, że dotychczasowi kontrahenci je kupią. Zapłata za towary ma trafiać bezpośrednio na rzecz Rohling Suus Logistics. Ponadto przedstawiciele handlowi firmy Basel Olten Pharm zostali pozbawieni samochodów, często niezbędnych do wykonywania swojej pracy oraz do końca zeszłego tygodnia mięli uzyskać informację czy dalej będą pracować w spółce.

Cała sytuacja w ocenie kancelarii, znacząco utrudnia jakiekolwiek szanse na przeprowadzenie restrukturyzacji w spółce. Brak postanowień Sądu w wyżej wymienionych sprawach umożliwia prowadzenie postępowań sądowych, a później egzekucyjnych, co z jednej strony umożliwia odzyskanie środków pieniężnych, z drugiej zaś blokuje działalność operacyjną spółki.

Kancelaria cały czas prowadzi postępowania sądowe przeciwko spółce Basel Olten Pharm. Jeśli są Państwo obligatariuszami zachęcamy do kontaktu z Kancelarią, gdyż mogą Państwo uzyskać realną pomoc w dochodzeniu swoich należności oraz bieżące informacje dotyczące samego procesu.

Wszelkie niezbędne informacje w tej sprawie uzyskają Państwo dzwoniąc na numer: +48 71 796 41 65 lub +48 500 538 173
Kontakt mailowy: sekretariat@kancelariakufieta.pl

Kancelaria Prawna Rafał Kufieta

Źródło: https://www.wiadomoscikosmetyczne.pl/artykuly/kosmetyczny-watek-afery-getback-basel-olten-pharm-,51800/4

 

Zapisz się do naszego newslettera

Rozwiązałeś swój problem?

Podpowiemy Ci co należy zrobić.
Ciekawe rozwiązania bezpłatnie wprost na Twój email