Założenie spółki w trybie s24

SPECJALIZACJA – ZAKŁADANIE SPÓŁEK S24 | KANCELARIA PRAWNA

Zdecydowałeś się na założenie spółki, jednak przeraża Cię papierologia z tym związana, a zwłaszcza wędrówki do notariusza, czy wizyty w Sądach Rejestrowych Krajowego Rejestru Sądowego? Założenie spółki w trybie s24 jest więc dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Przedsiębiorcy chcący prowadzić działalność gospodarczą w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jawnej oraz komandytowej, mogą ją założyć bez wychodzenia z domu. Nie ponoszą  więc dodatkowych opłat związanych z taksą notarialną, a sam koszt założenia takiej spółki spada z 600zł do 350zł. Założenie spółki ekspresowej wymaga rejestracji na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Musisz się jednak liczyć z tym, że system ten jest prosty, nie przewiduje skomplikowanych i dodatkowych zapisów w umowie spółki. Swoboda ustalania treści umowy jest zatem ograniczona, wybiera się jedynie między wariantami uregulowań. I tak w spółce s24 wkłady mogą być jedynie pieniężne, brak jest możliwości przyznania wspólnikowi szczególnych korzyści, uprawnień, czy nałożenia innych nakładów na rzecz spółki, z kolei zbycie oraz zastawienie udziałów zależne jest jedynie od wyrażenia zgody spółki, bądź jej braku, a do składania oświadczeń w imieniu spółki upoważniony jest każdy z członków zarządu samodzielnie lub w przypadku zarządu składającego się z dwóch lub większej liczby osób do składania oświadczeń w imieniu spółki jest wymagane współdziałanie dwóch członków zarządu albo jednego członka zarządu łącznie z prokurentem.

Jeżeli więc chcesz założyć którąś z wyżej wskazanych spółek przez Internet, w pierwszej kolejności musisz założyć profil zaufany na EPUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej). Należy zalogować się na ePUAP – konto zakładasz od ręki. Z kolei profil zaufany możesz założyć poprzez np. potwierdzenie w punkcie potwierdzającym (np. w Urzędzie Miasta, Urzędzie Skarbowym) – korzystasz więc z niego zaraz po potwierdzeniu profilu lub przy pomocy banku – nie musisz udawać się do punktów potwierdzających. Dzięki posiadaniu profilu zaufanego, będziesz mógł podpisywać elektronicznie dokumenty, tj. umowę spółki, listy wspólników, oświadczenia, czy inne pisma wymagane dla każdej spółki. Każdy wspólnik, osoba wchodząca w skład zarządu, czy prokurent musi posiadać takowy podpis.

W zakresie założenia spółki s24 musisz więc liczyć się z następującymi kwestiami :

  1. Posiadaniem profilu zaufanego – dla każdego wspólnika, członka zarządu, prokurenta;
  2. Rejestracją w systemie eKRS;
  3. Przygotowaniem niezbędnych danych do rejestracji spółki – nazwa, forma prawna, adres spółki, listę wspólników, członków zarządu, rady nadzorczej, przedmiot działalności, powołanie prokurenta – a więc wszystkie kwestie związane z profilem i model Twojej działalności;
  4. Uiszczeniem opłaty od rejestracji spółki w wysokości 350 zł (wpis do Krajowego Rejestru Sądowego oraz ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym).

Po podpisaniu, opłaceniu i wysłaniu wniosku w systemie s24 – odpowiedź Sądu pojawia się w ciągu 24h.

Kancelaria Prawna Rafał Kufieta posiada bogate doświadczenie w zakładaniu spółek tradycyjnych jak i ekspresowych. Każdy adwokat i radca prawny z Kancelarii zajmuje się doradzaniem Klientom w zakresie wyboru odpowiedniej formy działalności gospodarczej, a w zakresie spółki zakładanej w trybie s24 pomaga Klientom w przejściu przez proces wyboru wariantów umowy oraz doborem prawidłowego i wymaganego przepisami prawa wzorca umowy.

 

Kancelaria Prawna Rafał Kufieta specjalizuje się w sprawach z zakresu zakładania spółek on-line. Nasi adwokaci i radcowie prawni pomagają w procedurze założenia spółki przez internet. Wyjaśniamy jakie są opcje przy spółkach zakładanych w trybie S24 i jak to zrobić.

Zapisz się do naszego newslettera

Rozwiązałeś swój problem?

Podpowiemy Ci co należy zrobić.
Ciekawe rozwiązania bezpłatnie wprost na Twój email