Upadłość konsumencka z prawnikiem czy bez?

SPECJALIZACJA – UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA | KANCELARIA PRAWNA

Kto może ogłosić upadłość konsumencką?

Upadłość konsumencka może zostać ogłoszona przez osoby fizyczne nieprowadzących działalności gospodarczej, czyli konsumentów, którzy stali się niewypłacalni. Niewypłacalność w tym przypadku polega na tym dłużnik nie jest w stanie wykonywać swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych, np. nie ma pieniędzy na zakup środków codziennego użytku lub najczęstszy przypadek gdy nie ma pieniędzy na spłatę raty kredytu. Upadłość konsumencka ma dwie zasadnicze funkcje: oddłużenie niewypłacalnego konsumenta – umorzenie całości lub części długów oraz windykację – odzyskanie należności przez wierzycieli.

Czy prawnik przy upadłości konsumenckiej jest potrzebny?

Upadłość konsumencka jest niewątpliwie skomplikowanym i długotrwałym procesem. Wiąże się z koniecznością zaznajomienia się z dużą ilością przepisów. Oczywiście co do zasady każdy z nas sam może przeprowadzić swoją upadłość konsumencką, lecz nie należy to do najłatwiejszych rzeczy. Nie wspominając już o czasie, który w przypadku dłużników, którzy walczą, żeby wyjść na prosta może być znaczący. Pomyłka popełnione w czasie ogłaszania upadłości konsumenckiej mogą znacząco wydłużyć całe postępowanie, które niestety w Polsce do najkrótszych nie należy. Warto pamiętać, że radcowie prawni oraz adwokaci z kancelarii prawnej Rafał Kufieta przeprowadzili już kilkadziesiąt upadłości konsumenckiej z czego zdecydowana większość upadłości konsumenckiej przeprowadzana była o wiele szybciej niż zakładali nasi klienci. Dzieje się tak, ponieważ doświadczenie nabyte w każdej sprawie, potrafi procentować w przyszłości, czasami jedno pismo czy wykonany telefon do odpowiedniej osoby potrafią znacząco przyspieszyć cały proces. Należy wziąć pod uwagę, że prawnicy potrafią w szybki sposób reagować na zmiany zachodzące w czasie procesu upadłości konsumenckiej, która potrafi bardzo się zmieniać, gdy w majątku dłużnika jest duża ilość wierzytelności. Oczywiście nikomu nie odradzać przeprowadzenia upadłości konsumenckiej samodzielnie, lecz osoba taka musi wykazać się sporą ilością czasu oraz niezbędną wiedzą.

Kiedy upadłość jest prosta?

Upadłość konsumencka nigdy nie jest prosta, trzeba to wziąć pod uwagę przy samym podejmowaniu decyzji o jej ogłoszeniu, oczywiście czasami jest to najlepsze rozwiązanie jakie posiada dłużnik, lecz nawet wtedy ilość nerwów czy telefonów potrafi znaczącą zdołować dłużnika, dlatego warto zwrócić się do kancelarii prawnej Rafał Kufieta, która posiada znaczące doświadczenie w tych sprawach. Sytuacja ogłoszenia upadłości konsumenckiej niewątpliwie jest prostsza, gdy dłużnik, który ogłasza upadłość konsumencką posiada majątek, z którego mogliby się zaspokoić wierzyciele. Należy wziąć pod uwagę, że w czasie ogłoszenie upadłości konsumenckiej o praktycznie całym majątku dłużnika decyduje syndyk. W praktyce oznacza to, że bankrut traci prawo do kierowania osobistym dobytkiem.

Zespół Adwokatów i Radców Prawnych z Kancelarii Prawnej Rafał Kufieta specjalizuje się w upadłości konsumenckiej. Pomagamy zgromadzić dowodowy potwierdzające zasadność ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Jeśli chcesz zlikwidować swój dług upadłością konsumencką, to nasza kancelaria prawna Ci pomoże.

Zapisz się do naszego newslettera

Rozwiązałeś swój problem?

Podpowiemy Ci co należy zrobić.
Ciekawe rozwiązania bezpłatnie wprost na Twój email