Gdzie założyć działalność dla projektu MLM (Multi-Level Marketing)?

SPECJALIZACJA – MLM | KANCELARIA PRAWNA

Zakładanie spółek dla projektów z zakresu Multi-Level Marketing należy sprowadzić do wyboru jurysdykcji w jakim ma być działalność prowadzona. Standardowo wybiera się polskę, estonię albo bliższy lub dalszy offshore. Offshorem mogą być zarówno Zjednoczone Emiraty Arabskie, jak i Wyspy Marshalla, Nevis, Delawere oraz wiele wiele innych.

Pytanie na jakie należy sobie odpowiedzieć uruchamiając działalność to czy obawiamy się zainteresowania polskich organów?

Często projekty oparte o marketing sieciowy działają na granicy prawa. Nie powiem, że są to wszystko co do jednego piramidy finansowe, bo to będzie nieprawda, ale faktem jest, iż często dla zachowania swojego modelu biznesowego naginają prawo. Jeśli wiec chcesz od użytkowników zbierać środki do portfela do którego tylko Ty masz dostęp i w zamian za to oferować im naliczenia, to wiedz że to może być uznane za fundusz inwestycyjny. Oczywiście są wtedy tłumaczenia, że przedmiotem oferty był w udział w zyskach całego przedsiębiorstwa. Problem jednak jest taki, że zgodnie z art. 287 ustawy o funduszach inwestycyjnych, sprzedaż udziału w zyskach firmy jest zabroniona.

Jak zatem zdecydować gdzie otworzyć firmę MLM?

Jeśli chcemy zmierzyć się z polskimi urzędami bardzo szybko, mamy zamiar wypełniać wszelkie obowiązki i swój model biznesowy opracowaliśmy tak, że nie będzie problemów z podatkami to wybierzmy Polskę.

Jeśli nie chcemy się zmierzyć z polskimi urzędami szybko, mamy zamiar wypełniać sporo obowiązków, potrzebne nam konto bankowe i nie możemy płacić zbytnio podatków, to wybierzmy Estonię.

Jeśli chcemy się zmierzyć z polskimi urzędami możliwie późno, nie mamy zamiaru wypełniać wielu obowiązków, nie potrzebne nam zbytnio konto bankowe i nie chcemy płacić podatków, to wybierzmy offshore.

Szczegółowe różnice między jurysdykcjami można oczywiście mnożyć, ale te wyżej przedstawione są najbardziej istotne dla założenia projektu MLM.

Kancelaria Prawna Rafał Kufieta specjalizuje sie w sprawach z zakresu obsługi MLM. Nasi adwokaci i radcowie prawni specjalizują się w marketingu sieciowym. Jesteśmy w stanie pomóc dobrać jurysdykcję stosownie do projektu jaki planujesz rozpocząć.

Zapisz się do naszego newslettera

Rozwiązałeś swój problem?

Podpowiemy Ci co należy zrobić.
Ciekawe rozwiązania bezpłatnie wprost na Twój email